Vánoční oddílovka č. 16

Sešli jsme se na nádraží a původní plán byl, že pojedeme do Borače a pak půjdeme pěšky zpět. Z toho ale sešlo vzhledem k nepřízni počasí, tak jsme se pěšky vydali směr Čenvír. Cesta ubíhala rychle, všichni si povídali o Vánocích, skautky dokonce chvíli i zpívaly. Na cestě zpět jsme ke stromům dali zvířátkům jablka a mrkve, ale potkala nás pěkná chumelenice, takže jsme byli šťastní, když jsme dorazili do klubovny, kde mezitím Bred a Zoubina zatopili a nachystali jídlo.

Všichni jsme si dali párky, které nám ještě částečně zbyly z Mikulášotéky :-). Potom každý dal pod stromeček (který jsme se skautkami nazdobily) dárek a vylosovali jsme si jméno toho, kdo náš dárek dostane. Jako každý rok jsme ze svíček s Betlémským světlem vytvořili symbolický kruh a pak už nejmladší holky rozdaly dárky. Asi nevtipnějším dárkem se stal ten Márův (zvon na záchod), který jsem s velkou radostí dostala já!  🙂

Nakonec jsme zpívali a hráli na kytary nejdřív jen koledy, ale pak i naše staré známé písničky. Myslím, že se tato akce povedla, dárky se líbily a užili jsme si super předvánoční atmosféru!

Pony