Kudykam

15.10.2017

V jednu hodinu odpoledne jsme se sešli před klubovnou. Z družinky Tankisti dorazil na výpravu Kubík- Tváma, Vašík- Joe, Filip a Jestřáb. Z družinky Vlčáci přišel Oliver, Vojta- Bojovník a Peťa.

Jakmile jsme se sešli, Ufo vytáhl dopis, který našel ráno ve schránce. Vašík dopis přečetl a stálo tam, že medvěd Balů nechal vlčatům někde ukrytý poklad. Chtějí li ho najít, musí se vydat po šipkách na zemi. A to už Kubík našel první šipku, směřující k Albertu. Tak jsme vyšli a po chvíli odbočili na parkoviště u ulice Janáčkova. Tam už čekal Buzz a vysvětlil, že pro přežití v divočině je nutná rychlost. A tak se zahrála první hra- Džungle, Mauglí, Tygr (Cukr, káva, limonáda)

Když se úspěšně všichni dotkli Buzze a tím prošli prvním úkolem, dostali první kousek mapy. Vojta si ho dal do kapsy a vyšlo se dál, směrem k Hrádku. Tam proběhla další hra, na zlepšení orientace podle sluchu. Vlčata musela jít a se zavázanýma očima dojít k pískajícímu vedoucímu. Ten je poslal za jiným a tak až do konce. Až všichni došli k poslednímu, vyšlo se dál, nahoru k parku u křižovatky.

Tam Standa uvedl další úkol, sbírat papírky své barvy a nenechat se chytit. Vlčata (žlutí a červení) proto urputně sbírali, dokud nebyl odpískán konec hry. Aby však úkolem mohli projít dál a dostat další kousek mapy, museli se spojit a dát lístečky dohromady. A tak se šlo dál, na Sychrák.

Tam musel každý trefit tři šišky na cíl, aby mohli projít a zase dostat kousek mapy. Jakmile se všichni třikrát trefili, vyšli jsme dál.

Po chvíli jsme dorazili na místo, kde se vlčata měla nenápadně plížit k Buzzovi, aby mu ukradli kousek mapy, aniž by si toho všiml. Nakonec se to podařilo Jestřábovi a s mapou v rukách utíkal k ostatním.

Zbýval ještě poslední kousek mapy. A o ten se bojovalo kousek pod rozhlednou. Standa, Ufo, O´neal a Buzz mapu bránili, ale po nějaké době padli a vlčata poslední kousek vzali. A vyšlo se zpět do klubovny, kde mapu složili.

Poklad měl být údajně na rozhledně! Naštěstí ale na jednom lístečku vzadu stálo, že se poklad nachází v klubovně. A taky že tam byl. Všichni dostali nové stezky a po rozloučení se rozešli domů!

Zapsal Ufo