Oddílová schůzka 1.11.2008 – TURNAJ V KALČU A HOKEJI

Začínáme, umravňuji řádící hráče našeho nového stolního fotbalu zvaného „kalčo“ a vítám všechny na naší první oddílové schůzce letošního roku. Nejdřív ale přečtu průběžné výsledky bodování v naší celoroční bodovací soutěží Desítce. Vysvětluji také, že oddílové schůzky budou bývat většinou v sobotu odpoledne, jednou až dvakrát za měsíc.

Nyní již nastává okamžik, kvůli kterému jsme se dnes sešli, tedy turnaj s hokeji a v kalču. Rozdělujeme se do dvou skupin – mladší a starší a dále po dvojicích bez rozdílu pohlaví. Stejné dvojice hrají hokej i kalčo. Turnaj se rozbíhá a já zjišťuji, že stíhat zapisovat výsledky všech čtyř tabulek bude docela sranda (ať žijí zmatky!). Pozvolna se rozjíždějící klidné odpoledne se postupně změní v arénu velkých soubojů a hlavně emotivních prožitků výsledků. Každá branka, každý gól jsou provázeny hurónským křikem. Jako každá dobrá zábava musela mít i ta naše hra konec. O výsledcích nakonec rozhodovaly nejen body, ale i vzájemné zápasy či počet vstřelených branek. Výsledky byli totiž nesmírně vyrovnané. Kdo nakonec vyhrál? Určitě všichni, kteří přišli, ale vítězové turnajů si zaslouží svými výkony ocenit.

Kategorie mladších: hokej – 1. Kečup + Johny, 2. Amazonka + Bystrouška, 3. Čmelda + Verča J. kalčo – 1. Chuantorena + Anička, 2. Kečup + Johny, 3. Lama + Ráďa

Kategorie starších: hokej – 1. Klíště + Nonstop, 2. Pohoda + Prófa, 3. Pony + Anča kalčo – 1. Klíště + Nonstop, 2. Pohoda + Prófa, 3. Kečitka + Zoubina

Ceny byly rozdány a nutno dodat, že bez ceny neodešel nikdo.

Bylo docela náročné zabavit nejmenší Lumpíky. Nejdříve museli zahodit ostych a strach z toho velkého mumraje okolo, zahrát si v koutku pexeso a teprve potom se dali i oni do hraní s ostatními. Nemohli sice soupeřit přesto jejich radost z každého úspěchu byla ohromná.

Co dodat? Oficiálně jsme skončili o půl páté a ještě před pátou jsme je nemohli odehnat od kalča. Bylo to docela příjemné odpoledne. A kolik se nás sešlo? Jestli jsem správně počítal, tak 31 lidiček.

P.S. Oddílová schůzka – pojem pro náš oddíl poněkud zapomenutý. Po dlouhé době se pokoušíme obnovit tradici oddílových setkání, výletů a her. Snad se nám to povede. Schůzky by neměly být delší než maximálně 3 hodiny, mají za úkol naučit komunikace mezi členy družin a zábavnou formou odstraňovat bariery.

Bred