Družinovka Wasapely

Cesta probíhala celkem v klidu, až na pár chvil, kdy nás vystrašily srnky v lese nad Rakovou. Na chatu jsem dorazili dřív než Akela, který tam jel autem. Ubytovali jsme se, zatopili a šli si nachystat večeři.

Po večeři proběhlo pár her, které nachystal Prófa. Jedna hra, která se jmenuje Detektiv, byla pro velký úspěch několikrát opakována. Přijel se za námi podívat a poklábosit Kolombo. Chvíli s námi pobyl a až nás měl dost, tak radši odjel. Kolem desáté hodiny večerní všichni zalehli a usnuli.

Ráno mladší z nás vstávali ještě před tím, než kohout zakokrhal a budili ostatní, ostatně jak to mají ve zvyku pokaždé. Budíček pro všechny byl kolem osmé hodiny. Na snídani byla vánočka s kakaem, které každému chutnalo. Po snídani jsme šli hrát ven pár her, které pro změnu nachystal Prófa. Zalíbilo se to aji Akelovi, který dokonce běhal. Po menší rozcvičce následoval úklid chaty a odchod do naší klubovny. V klubovně jsme chvíli vyrušili skautky, které tam měli sraz kvůli plnění nováčka. Já jsem šel chystat „hlavní hru“ a ostatní se šli ještě na chvíli projít na Brdo.

Když jsem se kolem druhé hodiny vrátil, kluci hráli Bang. Všichni se shodli, že prvně uvaříme oběd a potom půjdeme na hru. Jako nejzkušenšjší kuchař jsem se dal do vaření špaget. Nikdo neříkal že by mu nechutnali. No a konečně ta velká, dlouho očekávaná hra. Byla inspirována, dnes populárním sportem, skateboardingem. Kluci měli za úkol, podle instrukcí skejťáka, hledat kousky jeho skejtu. Podařilo se jim najít všechny, až na jeden, který jsme museli jít hledat společně. Po cestě zpátky jsme zahráli pár her, které všechny moc bavily, ale ve více lidech by to bylo lepší. V klubovně se hrálo kalčo a stolní hry. Johny s Ráďou odjeli domů, protože jim nebylo dobře.

Zbylo nás jen pár a tak jsme pokračovali ve stolních hrách. Žádná společná hra by totiž v tolika lidech hrát nešla. Nepamatuju si v kolik hodin jsme šli spát, ale vím, že to mohlo být tak kolem jedenácté hodiny. Ráno byl budíček v osm hodin, tentokrát vstával první Mára a začal uklízet bez nás. Proběhlo uklizení klubovny a sbalení věcí. Rozloučili jsme se s klubovnou kolem deváté hodiny. Rozešli jsme se domů a všichni budeme na tuto akci vzpomínat.

Klíště