ZVAS- krajské kolo

Společně s nimi hledáme cestu na farskou zahradu, kde máme stanovat. Po příchodu se jdeme zaregistrovat a postavit stany.

Stavění stanů nám zpříjemňují boskovičtí skauti, kteří pořád dokola podávají „zajímavé“ hlášení :-D. Potom následuje večeře a po ní úvodní scénka a večerní hra. Námětem těcho závodů je stroj času. Všechny družiny mají za úkol posbírat 40 papírků, které jsou rozházené na louce. Lístky jsou ve čtyřech barvách, takže úkolem je posbírat od každé barvy deset lístků. Tuto hru si užíváme, povzbuzujeme holky, jak se dá. Jakmile máme posbíraných všech čtyřicet papírků, tak utíkáme do klubovny, kde na nás čeká strážce času. Zjišťujeme, že jsme posbírali všechny tyto lístky jako první (to znamená, že na zítřejší závody vyrážíme jako první). Nadšení holek se v tuto chvíli nedá popsat, určitě to všem zvyšuje sebevědomí a dodává energii na další den.

Světlice jdou spát a já s Ančou a Pony si jdeme ještě vyslechnout nějaké informace k dalšímu dni. Kolem jedenácté se ukládáme ke spánku, jenže zjišťuji, že být ve stanu s Ančou a Pony nebyla moc dobrá volba, protože s těmito dvěmi puberťačkami se moc nevyspím:-D!! Usínám až kolem druhé hodiny a to nejen kvůli holkám, ale i kvůli včatům ze sousedního stanu, kteří hrají Pokemony. Dá se říct, že díky těmto klukům znám celá pravidla hry: Na Pokemony zpaměti.

Ráno se probouzíme kolem sedmé hodiny a jdeme se nasnídat. Odcházím s Ančou o něco dříve než holky, protože jdeme na stanoviště. Pony jde jako doprod s cizí družinkou světlušek. Naše stanoviště, které má název: komunikace, je velmi dobře vymyšlené. Vlčata a světlušky hádají slova, které jim někdo ze skupinky popisuje.

Kolem druhé hodiny závody končí, balíme si věci a potkáváme Breda, Zoubinu a Julku, kteří se na nás přišli podívat. Následuje vyhlášení výsledků a ukončení.

Spěcháme s holkama na autobus a na vlak. Cestu vlakem si zpříjemňujeme zpíváním a hraním nějakých her, jenže únava se dostavuje a skoro všichni usínáme. Na nádraží v Doubravníku dáváme pokřik a rozcházíme se domů.

Děkuji všem holkám, které závodili, byli jste moc šikovné a jsem na vás pyšná. Taky děkuji Dorči s Ančou za to, že jste mi s holkama pomohli. A už se těším, až za dva roky pojedeme na závody znovu!!!! 🙂

P.S. Děvčata skončila na 10 místě s odstupem pouze 6 bodů na první  místo. Byla to velká bodová tlačenice, vždyť mezi prvním a druhým místem byl rozdíl pouze 0,3 bodu. Gratuluji! Bredebuš

fotky