Vánoční schůzka 3. oddílu Půlčíci

Vánoce jsou tady! Tak začíná slavná vánoční reklama na sladký nápoj. Sladký jako cukroví, no nepředbíhejme.

Na vánoční schůzku jsme se sešli, v komornější sestavě, v 15:00 na skautském domě. Kde proběhlo zahájení a přivítáním „poutníků“ jež se vrátili z dobročinné výpravy v Žernůvce, kde naši dobrodruzi předávali radost a Betlémské světlo.

Po tomto setkání začali přípravy na jeden z hlavních milníků tradiční vánoční schůzky. Zdobení vánočního stromečku pro lesní zvěř či hladové kolem jdoucí. Tato příprava obsahovala krájení převážně jablek a jejich navazování, tyto přípravy zabraly zhruba hodinu i s oblíkáním a obouváním.

Poté následoval náročný výstup na známou, pro některé však ještě neprobádanou „horu“ Květnici. Po vysilující cestě naše expedice zastavila kousek od vrcholu, kde jsme za náš vánoční stromeček zvolili, poněkud netradičně buk. Ten jsme ozdobili námi náročně připravenými ozdobami a zazpívali všem oblíbenou koledu, zejména návštěvníků Žernůvky, Ovčáci čtveráci. Následovala menší hra a sestup do naší klubovny.

Tam kulinářsky zdatnější připravili čaj a začala ochutnávka pokrmů nejchutnějších, cukroví.

Po dlouhém ochutnávání, vychutnávání a pochutnávání následoval program klidnější a preciznější. Děti si mohli vytvořit vánoční ozdobu v podobě anděla, není divu, že této možnosti využilo spíše dámské osazenstvo. Pánové se věnovali… klučičejším věcem. Za asi 20 minut kdy byla klučičí i holčičí skupina hotova, usedli všichni společně k 1 stolu a následovala další sladká kratochvíle, která zahrnovala: příbor, talíř, zimní oblečení a lentilky. Když se už všichni lentilek přejedli začalo synchronizované uklizení, které předcházelo okamžiku nejdůležitějšímu – dárkům. Po rozdávání, kdy už každý dar měl nového majitele, nám nezbývalo nic jiného než si popřát veselé vánoce a Šťastný nový rok a zamířit domů.

Fotogalerie

Napsat komentář