Setkání světlušek a vlčat 13.3.2010

Kolem deváté hodiny ráno se začíná plnit klubovna, nejdříve přicházejí domácí a rozšiřují osazenstvo klubovny (nocovali zde děcka z Tišnova cca 4 lidičkové). Do čtvrt na deset je už klubovna plná.

Světlušek a vlčat se nakonec sešlo 19, 12 z Tišnova a 7 z Doubravníka. Nejdříve začala Kamča & spol. organizovat seznamovací hříčky – kdo nemá rád mrkev jde sem, kdo má rád hory jde sem. Vymění si místa ti co nikdy nedostali ve škole 5, atd..

Pomalu se přesunujeme směr Prudká, kde na nás čeká horník a zahajovací motivační prvek. Horníkovi se poztrácely klíče od pokladny s pokladem a potřebuje je pomoci najít, „Kdo pomůže?“.

Následuje jednoduché rozdělení do skupin, aby se promíchali domácí a hosté. A už vyrážejí, ženou se jako lavina směr úkryty klíčů, Kamča, která jako jediná stačila zareagovat na úprk, vlála za svojí skupinou jako prapor ve větru. Podle mapy, které si skupiny rozdělily, hledala každá skupina cca 3 schovky (např. střídačka na fotbalovém hřišti, školní dvůr, kaplička sv. Anny, nádraží, čistička a další.

Cíl byl na Bozince, kam směřovaly nápovědy ve skrýších. Klíče se našly a tak byl horník zachráněn a poklad osvobozen. Chutnalo všem.

Závěr byl v klubovně, kde se opět hrály drobné hry, vařil se teplý čaj a jak jinak šlo se domů a na vlak.

Hodnocení akce dopadlo celkem kladně, hned jsme se domlouvali na podzimním zopakování setkání. Takže v září nebo říjnu kde?

fotky