Pojďte do kamene

V sobotu brzy ráno (kolem osmé) jsme se sešli, abychom společně vyrazili na sběr kamenů k Novému Městu na Moravě. Akce Pojďme do kamene by už mohla nazývána tradiční akcí.

Podstatou je práce na poli družstva jako výměna za používání louky v létě co by tábořiště. Sešlo se nás celkem krásných 41 tzn.82 rukou dychtivých práce. Když tato akce byla v začátcích jezdil jeden traktor a pár lidí, loňi jsme měli traktory dva a letos tři… Kolem poledne jsme vybalili svačinky a začali obědvat, pak přišlo na řadu nabízení dobrot jako buchty a čokolády. Než jsme se nadáli hurá zpět na pole a sbírat, sbírat, sbírat.
Ve dvě hodiny jsme se loučili s traktoristy, sedali do aut a hurá chystat se na pálení čarodejnic na Skautském domě.