Oddílový večer a zahajovací oheň

Na silnici za železničním mostem na nás čekal Mára a po jednotlivcích (případně ti nejmenší po dvojicích) jsme došli za čističku, kde bylo připraveno ohniště. Poté byl oheň slavnostně zapálen, Pú nás všechny ještě jednou přivítal, přečetl citát od R. Badena-Powella a řekl nám, jak by měl začínající rok probíhat.

Nějakou dobu jsme v tichu rozjímali u planoucího ohně a opět po jednotlivcích jsme odcházeli. Počkali jsme na sebe u lípy před čističkou a došli jsme zpět do klubovny. V klubovně jsme společně hráli hry, zpívali jsme písničky s kytarovým doprovodem a ti, kteří nezůstávali přes noc, se začali pomalu rozcházet. My, kteří jsme zůstali, jsme si dál hráli a zpívali, ale za chvíli už byl čas jít na kutě, tak nám Pú přečetl pohádku na dobrou noc. Mladší chlapci sice měli menší problém s nadměrnou hyperaktivitou, ale i ti nakonec zalehli a spali až do rána. Ráno jsme se balili, uklízeli a dopíjeli nemalé množství šťávy a nakonec jsme se s úsměvem na tváři odebrali do svých domovů.
Byla to fakt dobrá akce a už se těším, na další takovou.

Granko