Den Zamyšlení

Den Zamyšlení je mezinárodní skautský svátek, který připadá na datum narozenin manželů Baden-Powellových, zakladatelů skautského hnutí. 22. Února se tedy všichni skauti na světě sejdou s šátkem na krku a zamyslí se. Nad zážitky, společenstvím, přátelstvím a hlavně skautingem. Řeknou si navzájem co pro ně skauting znamená, co jim dál, co si myslí, že vlastně je a v neposlední řadě také to, že nás je na světě čím dál tím víc a tohle poselství se tedy šíří dál už více než 111 let (to je mimochodem doba od prvního skautského tábora).

Jako Tišnovští skauti jsme si tento svátek samozřejmě nemohli nechat ujít, ale protože 22. února jsme museli plánovat letní tábor, shodli jsme se, že tento svátek oslavíme už dvacátého. Sešli jsme se v klubovně a po krátké rozcvičce jsme zvládli první pokus o zamyslení se. Zkrátka jsme museli získat co nejvíce hodnot, které byly napsané na různé každodenní předměty. Poté jsme je dali dohromady a po ujasnění jejich významu jsme je každý sám za sebe seřadili, podle toho, co pro nás znamenají. Každý jsme si vybrali tři a potom jsme si navzájem řekli, proč byl náš výběr takový. Nebudu tady lhát, nebylo to vůbec lehké. Vybral by jsi rodinu nebo přátelství, radost nebo čestnost, lásku nebo štěstí, duchovno nebo originalitu, moc a nebo respekt. Nebo by byl váš výběr úplně jiný? Zkus se na chvíli zamyslet, které z těchto abstrakt jsou pro tebe nejdůležitější… Máš je? A myslíš, že jsou stejné, jako základy skautingu? Je možné že ano. A o tomhle je den zamyšlení. O tom zjistit co je pro tebe v životě důležité a jestli to přece jenom není i skaut…

Po takovéhle náročné aktivitě jsme si zahráli ještě pár her a pak se pomalu sebrali k odchodu domů, kde jsme plni myšlenek usnuli.

Napsal: Atom

Napsat komentář