Byli jsme na severním pólu

Navíc v sobotu ráno je teplo a dokonce hlásí i déšť. Nevadí, uvidíme, kolik přijde dětí a podle toho se zařídíme. Celkem se nás schází deset, 2 světlušky, 2 skauti + 1 z Tišnova a 5 vedoucích. Žádná sláva, ale náladu nám to nezkazí. Samozřejmě se přemílá, proč nejdou a kde jsou…

Je docela mokro a tak se rozhodujeme, že vyrazíme jen na nejbližší kopec a až budeme mokří, tak půjdeme do klubovny. Jenomže se nám žádný kopec nezdá dost dobrý a tak šlapeme až na křižovickou louku.

Dobrá volba, krásný kopec s dostatkem sněhu a i sáně zde jedou jako jedovatý. Navíc je zde dostatek smrkových větví, vhodných na upečení buřtů. Polévku odkládáme do klubovny, protože jsou všichni mokří jako žáby. Ještě, že je teplo.

Cesta do klubovny je úžasná, dlouhý sjezd na saních nám kazí pouze naše psice, která neustále zavazí a snaží se chytit nohu.

V klubovně je teplo během chviličky, pomáhají obě topidla. Většina vodníků suší sebe i oblečení, boty nevyjímaje. Uklízíme na záchodě, kde je nepořádek po výměně záchodové mísy, za což moc děkujeme chlapům z obce. Mráz měl bohužel tentokrát docela sílu a záchod prasknul.

Vaříme polívku bramboračku. Je výborná a určitě by se sneslo o pár deci více.

Hraje se stolní fotbal, prohlíží fotky, relaxujeme a povídáme si. Nikomu se nechce jít domů.

Ahoj na další akci.