VIP akce Wanjinibebéla a Tišnov

Mezitím, co se děti seznamovaly jsme začaly vařit oběd. Slunko a ještě nějaké světlušky dělaly kuskus s hráškem pro Tišnov a já jsem připravovala špagety pro Doubravník. Po obědě bylo v plánu jet vlakem v poledne na Pernštejn, ale protože bychom to časově nestihli, rozhodli jsme se, že si raději uděláme procházku po Doubravníku. Takže jsme se všichni v klidu najedli a potom vyrazili na Bozinku.

Po cestě se děcka rozdělily do dvou skupin a měly za úkol sepsat co nejvíc písniček, kde bylo nějaké ovoce nebo zelenina. Všichni pořád psali a přemýšleli, takže nám cesta trvala déle než obvykle. Na Bozince jsme úkol vyhodnotili a potom jsme hráli hry, jako třeba Hututu, Buldoky a několik dalších. Jedna tišnovská světluška, Leopard, si při hře nějak poranila kotník a nemohla chodit. Naštěstí se tam objevil Ex, který ji pomohl přenést k Brackům, odkud Ijí, Slunko a Leoparda zavezl pan Bracek do klubovny. My s Kamčou a ostatníma dětma jsme se pomalu vydali také ke klubovně. Na náměstí děcka dostaly po skupinkách za úkol zjistit nějaké údaje (např. otevírací doba hospody nebo rok založení kostela). Potom se ještě svezli na kolotoči, pohoupali na houpačkách a pokračovali jsme v cestě do klubovny.

Po večeři (nudle s makem) jsme ještě hráli různé hry (Městečko Palermo, Riskuj…). Děcka také společnými silami vytvořily umělecká díla, na která se můžete v klubovně podívat. Pro ty, kteří ještě nebyli moc ospalí byla stezka odvahy, ale po ní už šli spát všichni.

Ráno jsme měli na snídani výborné buchty od Bracků. Někteří šli ještě do kostela a pak už byl čas, aby se tišnovačky sbalily a šly na vlak a po nich se i Wanjini bebéla se rozešli do svých domovů.

Myslím, že akce se velmi povedla a bylo by dobré ji určitě někdy zopakovat!

Pony