První Jarní výprava do ŠLAPANIC

Když jsme se trochu zabydleli ve skautské klubovně, tak nás navštívil kosmonaut a přizval nás do výcviku NASA. Rozdělili nás do tří týmů a potom jsme plnili různé úkoly (hledali lístečky s čísly, snažili se poslepu dostat co nejblíže na určené místo,…). V sobotu ráno jsme vyrazili na výpravu, ale kvůli začínajícímu dešti jsme se museli vrátit ještě před cílem zpět do klubovny. A špekáčky na cestu jsme si nakonec opekli v kamnech.

Během soboty si také každý z nás zkusil na resuscitační figuríně oživování a osvojil si něco málo z první pomoci. Večer jsme si zahráli fotbal a zazpívali jsme si u ohně. Kde jsme dostali dokonce i diplomy. Před spaním se hrálo na kytary a někteří z nás tam zůstali opravdu dlouho.

Když přišlo nedělní ráno, nikomu z nás se moc nechtělo domů. Po příjezdu na doubravnické nádraží jsme udělali pokřiky, podali si ruku a všichni se už těšili na další výpravu.

Sába