Mikulášotéka 2013

Letošní téma byly Pohádkové postavy, za které jsme se všichni převlékli. Mikulášotéka začínala v 17:00, takže jsme se s vedoucími v klubovně sešli dřív, abychom vše nachystali. Já a Majda jsme to pořádaly, Marjánka nám pomáhala a prodávala v našem klubovnovém baru, Mára a Klíště měli na starosti hudbu a Prófa se staral o topení.

S holkami jsme před příchodem dětí nafoukly balónky a rozvěsily je po klubovně. Jakmile jsme vše připravili, začaly přicházet první děti. Masky byly nejrůznější – Princezna na hrášku, Pirát, Čertice, Křemílek a Vochomůrka… Ne všechny ale bylo poznat, takže na začátku jsme si stoupli do kroužku a každý se představil. Hned potom začala přehlídka, která byla důležitá kvůli pozdějšímu vyhlašování nejlepší masky. Po přehlídce se hlavně tančilo a hrálo se několik her. Židličkovaná, dupání na balónky, tanec ve dvojicích s balónkem mezi sebou, Popelka (Holky si sundají boty a zamíchají je do hromady, kluci potom musí nazout co nejvíce bot – za každou správnou botu dostanou pusu na tvář, a kdo dostane víc pus, vyhrává.). Snažili jsme se i hry trochu pohádkově naladit. Děti byly vždy za hry odměněny, kdo vyhrál, dostal lízátko a rozdávali jsme také bonbóny. Tancovali jsme i hromadné tance jako např. Macarenu. Jak už jsem psala, proběhlo vyhlášení nejlepší masky a jako nejlepší byla ostatními dětmi zvolena Brůča jako Iška z Croodsových. Pak se zase tancovalo a zahrálo se ještě pár her, a jak se blížilo 20:00 tak se děti postupně rozcházely domů.

Akce se, myslím, podařila a děti i vedoucí si ji užili! Za rok zase Mikulášotéku zopakujeme J
Pony (Dorota Šikulová)