Courier 2011

Ve vlaku jsme obsadili uličku v před předposledním vagoně.

Z Okrouhlic jsme vyrazili po tmě do Lipnice, kde na nás čekala jedna z postav a řekla nám pravidla hry. Rozdělili jsme se na tři týmy. Žlutí, Červení a Oranžový. V té zimě jsme se pak nějak doškrábali do skautské základny. Jak jsme došli, řeklo se pár slov co kde je a šlo se spát.

V sobotu byla ráno rozcvička napodobená té co bývala dříve za A.B. Svojsíka. Celý den jsme hráli různé hry, dostávaly šifry, pomocí kterých jsme měly najít napsané první skautské zákony, které A.B. Svojsík uvedl v Základech Junáctví.

Večer se vyrazilo k pomníku Wolkera. Před ním byla vyskládaná krásná skautská lilie z šišek. Všichni jsme si zapálili svíčky a přečetlo se nahlas slib a skautské zákony, které jsme našli při luštění šifer. Poté nám Aknel řekla pár slov a někteří z nás se šly podívat na místo, kde pravděpodobně byl první skautský tábor, poté jsme se všichni vrátili na základnu.

V neděli ráno se vstalo celkem brzo, aby jsme mohli uklidit. Ti co šly do kostela vyrazili dřív a ti co ne, tak chvíli ještě pobyli u základny. Po kostele jsme skoro všichni šli se podívat na hrad a asi po hodině jsme odjeli do Havl. Brodu. Tam jsme se stavili pro něco zmrzlého do supermarketu a po chvíli odjeli do Doubravníka.

Jinak mě se tak akce strašně moc líbila, hlavně to zakončení u toho pomníku bylo suprově duchem nadchnuté. Akorát si myslím, že my Doubravničtí jsme zvyklí na větší tlak :D.

Mára