Boršice

Podle přirozené inteligence jsme se vydali faru hledat ke kostelu :-D… faru jsme sice našli, ale nikdo nám i po nepřetržitém zvonění neotvíral, tudíž jsme usoudili, že na nás asi pan farář zapomněl. Nakonec nás zachránily holky, které vedou v místní faře spolčo a odemkly nám. Po příchodu byl volný program, poté jsme se přidali k místnímu spolču a společně s nimi si zahráli pár her. Vítek, Klíště a Mára mezi tím dochystali hru, která se týkala získávání informací o Boršicích, a po dochystání jsme vyrazili plnit úkoly. Zjišťovací hra byla velmi akční a velmi se nám líbila. Následovala večeře v podobě opékání špekáčků. Večerní program byl: Ping-pong, ping-pong a zase ping-pong 😀 (Hra: Amerika – se stala pro tento víkend velice oblíbenou).

Plánované sobotní brzké vstávání se kvůli dešti nekonalo, a proto až jsme se všichni pěkně vyspinkali, tak jsme vylezli ze svých spacáků, nasnídali jsme se a Pony s Ijí zorganizovaly nějaké hry. Na oběd jsme měli rýži s masem a s výbornou omáčkou. Po obědě byl v plánu polední klid, který dle mého názoru nebyl uskutečněn (asi jsem byla jediná, která chtěla spát :-D). Polední klid se změnil v ping-pongovou hru: Amerika, kterou jsme vydrželi hrát nejednu hodinu. Klukům – roverům to nedalo a i přes nehezké počasí se rozhodli vypravit na Velehrad. Nejprve s nimi nikdo nechtěl jít, ale kdo by neodolal klučičímu žadonění že? Téměř všichni roveři, některé rangers a všechny skautky se vydali do deštivého počasí na cestu – podle informací, které se ke mně dostaly: nedošli na cílový Velehrad, ale poseděli někde v půli cesty v restauraci, kde se ohřáli a odtud vyšli zpět směrem do Boršic. My zbylí vedoucí jsme se společně se světluškami vydali do cukrárny, kde jsme chvíli poseděli a pomlsali. Po příchodu na faru jsme se vysprchovali a začali jsme chystat špagety. Po večeři následoval volný program a poté se až do pozdějších hodin zpívalo a hrálo na kytaru.

Ze soboty na neděli jsme se sice mohli vyspat o hodinu déle, ale nám to i tak nepřišlo, jelikož první vstávající byli na nohách již v 6 hodin. Nasnídali jsme se a ti, kteří chtěli jít do kostela, šli na mši, která začínala v 7:15. Po příchodu jsme uklidili faru, sbalili jsme se a vydali se na autobus, kterým jsme jeli jen do Starého Města. Následující cestu jsme strávili už jen ve vláčku, který nás odvezl až domů.

Akce se mi velmi líbila a už se těším na další výpravu podobného typu.

Majda