Zahajovací víkend

Zahajovací oheň

Večer v pátek 21.9. jsme se tradičně sešli na Bozince, abychom oficiálně zahájili skautský rok 2018/2019. Zahráli jsme si nějaké hry, např. Poval kolík.

Wasapela přespání po ohni

Hned po slavnostním ohni jsme nachystali ohniště na špekáčky. Během toho Dandýmu praskl svíticí náramek a ostatní se u toho pobavili, ale Dandý ne. Ten měl ruce od fosforu a moc šťastně nevypadal. Po špekáčcích jsme šli do klubovny a já si cestou vzal masku a spacák. V klubovně jsme chtěli vystrašit Maru, který to slyšel a hrál si na zombíka asi ve snaze nás vystrašit. Moc se mu to nepovedlo. Další den jsme šli domů a pak sbírat kameny, aby nám zemědělci půjčili louku na tábor.

Šrek

Sbírání kamení

V sobotu 22.9.2018 v 8:30 jsme se sešli se skauty z Doubravníka a Tišnova. Sraz byl v Doubravníku na náměstí. Rozdělili jsme se na 2 skupiny, jedna vyrazila do Teletína a druhá na Rožínku. Jak jsme dojeli na pole, tak jsme se přezuli do holinek a začali jsme házet kameny na vlečku (některé jsme tam museli nechat, protože jsme je neunesli). Kolem dvanácté hodiny jsme dostali svačinu, na kterou jsme se všichni těšili. Naše skupina nasbírala asi 4 „fůry,, kamení. Akce se mi líbila a jsem ráda, že jsme mohli zemědělcům pomoct.

Adélka