Výprava skautek do útulku pro zvířata

V sobotu 11.11. jsme se se skautkami vydaly navštívit útulek v Bučovicích. Prvně jsme si prohlédly nádvoří zámku (a vyfotily spoustu  fotek).

Pak nás čekal útulek Tibet. Zde jsme nejenže mohly pohladit psy a kočky, ale potkaly jsme zde i dvě prasata. Napsala bych prasátka, ale jejich obří velikost mi to nedovoluje.

Naším hlavním úkolem v útulku bylo vyčistit kočkám místnosti. Výhodou bylo, že jsme měly možnost se s nimi pomazlit a zároveň v útulku pomoci. Nevýhodou bylo občasné nahánění koček, když chodily, kam neměly. Musím říct, že jsem si to užila.

Možná je to tím, že mám kočky moc ráda, navíc byla všechna zvířata na lidi zvyklá a docela přítulná. Dokonce jsme viděly i srnku, která se zde léčí (má jen tři nohy).