Výprava na Výrovku – Po stopách Boba, 1. zkouška

Skauti a skautky 2. Bobova oddílu se vydali na začátku října na Výrovku, výprava nesla název po stopách Boba. Na začátku jsme se každý napili tajemného lektvaru, který byl zkouškou. Lektvar byl „otrávený“ a my museli splnit několik úkolů, abychom se dostali k léku. Cestu nám udávali GPS souřadnice.


Vyzkoušeli jsme si, jak se v terénu kutálí brambora, jak se předává zpráva pomocí kódů, či jak se staví špagetová věž. Také jsme si zahráli na louce ponorky: kdo tu hru zná, ví, že stačí jedno špatně vystřelené torpédo a hra je prohraná. Nahoře u pomníku bratří Vetešníků jsme si připomněli jejich příběh a skautskou činnost v Tišnově, mohli jsme se podívat i na jejich fotky či kroniku z té doby (díky Wonderovi za zapůjčení). Výrovka je moc pěkné místo a i když trochu kapalo, nakonec se výprava vydařila.

Napsat komentář