Vřísk- vlčata a světlušky

V pátek, 11.10. jsme se s vlčaty a světluškami vypravili na VŘÍSK. Vyrazili jsme po páté vlakem z Tišnova a dojeli na klubovnu v Kuřimi. Tam nás čekalo pár seznamovacích her a potom hra upír, u které nás navštívil Mauglí. Ten si s námi zahrál, ale pak najednou zmizel. Napadlo nás, že se nejspíš ztratil a rozhodli jsme se, že ho v sobotu půjdeme hledat. Později večer jsme si pustili film Kniha Džunglí a potom jsme šli spát.

Druhý den ráno nás čekala snídaně a vyražení na cestu. Po desáté jsme opustili klubovnu a našli mapu, která nás dovedla k psovi Petrovi. Ten nás poprosil o pomoc – nemohl si nic zapamatovat. Společně s ním jsme si tedy všichni procvičili paměť. Poděkoval nám za to a předal nám další kousek mapy. Ten nás dovedl až k Vlkovi, který nám dal kvíz ze zdravovědy. Všichni jsme ho úspěšně splnili a dostali od vlka další kousek mapy. Pokračovali jsme v cestě a narazili na Zajíce, který zase potřeboval pomoc s najitím různých listů v přírodě. Tak jsme pomohli i jemu.

Mezitím jsme dorazili na rozhlednu na Babím Lomu, kde jsme si dali studený oběd a chvilku si odpočinuli. Šli jsme dál a potkali poslední zvíře- Bobra, který si nás chtěl prozkoušet v obratnosti. Všichni zaběhli opičí dráhu a pak Bobra porazili v koulované. Pokračovali jsme tedy v cestě a najednou jsme uviděli svázaného Mauglího a kolem něj několik zlých opicí- Bandarů. Museli jsme Mauglího rychle odvázat a odnést, aby nás Bandaři nechytili. Naštěstí se nám to povedlo a Mauglí se mohl vrátit domů do Džungle. My se zatím mohli vrátit na klubovnu, kde nás za odměnu čekala sladká večeře.

Večer se všechna vlčata účastnila poradní skály, při které vstoupili do družiny Šimon, Filip a Matyáš. Kluci byli přijati do party a snad se jim u nás bude líbit.

Později večer nás čekala stezka odvahy, kterou všichni nebojácně a zdařile prošli.

V neděli jsme už jenom poklidili klubovnu, zahráli si pár her na zahradě a kolem 12 už jsme jeli zpět do Tišnova, kde výprava skončila.

Všechny fotky z výpravy jsou dostupné zde: