Svojsíkáč aneb Svojsíkův závod 2009

Propozice jsme dostali dlouho dopředu, ale nesměli jsme jako vedoucí zasahovat do přípravy a organizace, to vše bylo na samotných účastnících. Někdy mi to nedalo, ale vydržel jsem to a do ničeho nezasahoval. Pouze jsem jednou borcům domluvil, ale rozhodně nepomohl, vše bylo jejich práce, stejně jako u Sojek.

Samotný závod se nekonal přímo v Pozořicích. V místní osadě Kovalovice bylo centrum závodu na místním přírodním koupališti, mimochodem moc pěkné. Terénní závod potom probíhal u obce Viničné Šumice v okolí zřícenin hradů Hradištěk a Vindenberk a přilehlých lesích.

Jak to dopadlo? Sojky skončily 4 a Medvědi to vyhráli a postoupily do krajského kola, které se konalo na Junácké louce u Brněnské přehrady na dohled od hradu Veveří na místní táborové základně.

Krajské kolo bylo motivováno Rychlými šípy a tak mnoho doprovodných akcí, soutěží, úkolů a vystoupení souviselo právě s postavami ze známých příběhu od pana Foglara. Krásné prostředí, krásný hrad, příjemná atmosféra. Opět samostatná příprava, tentokrát písemně předložená při prezentaci. Do závodu se počítalo opravdu vše, včetně cesty na závody.

Na obou závodech jsme se byli podívat, v Pozořicích jsme díky objížďkám najezdili mnoho kilometrů navíc. Areál koupaliště je opravdu moc hezký, když jsme přijeli, byl prázdný a tak jsme se vydali do lesa hledat závodníky. Nakonec jsme měli štěstí a zříceninu hradu Vindenberk, kde se startovalo i cílilo, jsme našli. Protože se blížil konec závodu, počkali jsme na naše družinky, společně se vrátili na základnu a cestou poslouchali plno dojmů a zážitků. Po návratu měli děcka večeři a tak jsme dlouho nepřekáželi a jeli zase domů.

Krajské kolo skončilo pro naše borce 5tým místem, což hodnotím pozitivně.

Děkuji oběma družinám za pěknou reprezentaci našeho oddílu.

Můžu-li posoudit z obou krátkých návštěv závodů, zdálo se mi, že panuje uvnitř kolektivu spokojenost a pohoda. Je vidět, že dokáží být zodpovědní, nemusíme je pořád hlídat a můžeme se na ně spolehnout a důvěřovat jim.

Bredebuš