Šlapanické boudy 9.-11.4.2010

Jedeme asi 15 minut. Klubovna je od zastávky vzdálená asi půl kilometru a tak nám cesta rychle uběhla. Vcházíme do zahrady, kde nás přivítaly majitelé chatek, kteří vedou místní oddíl. Po vyslyšení krátkých instrukcí se nejprve dohadujeme v kolika chatkách budeme přebývat. Nakonec se Bred rozhodl pro jednu chatku. Uvnitř je malá útulná místnůstka ve, které býváme nejčastěji, když nejsme zrovna venku. V horním patře jsou matrace určené ke spaní.Rozdělujeme si místa, kde kdo bude spát a pomalu se vybalujeme.

Večer se rozdělujeme do dvou skupin a začíná celovýkendová hra.

1) skupina : TUČNÝ WAFLE – Marek, Nonstop, Mokrá noha, Lama, Vodník a Johny

2) skupina: DUŇÁCI – Radar, Pohoda, Prófa, Kečitka, Amazonka, Číča a Brouček

Je osobní volno, ve kterém večeříme, povídáme si a světlušky se chystají do postele.

Starší jsou ještě chvíli vzhůru, ale do 10 už všichni spí.

Sobota

Probouzíme se kolem 7 hodiny a připravujeme se na celodenní výpravu. Kolem 9 už všichni sedíme v autobuse a jedeme do Ochoze u Brna. Počasí nám moc nepřeje – je zima a chvílemi slabě mrholí. Pokračujeme dále asi 2 kilometry pěšky. Asi za půl hodinky jsme dorazili k jeskyni zvané Pekárna. Pouštíme se s baterkami do průzkumu, ale jeskyně brzy končí.

Sedáme na lavičky a pouštíme se s chutí do jídla. Po chvíli vedoucí vyhlašují první skupinovou soutěž. Musíme je po lese hledat a získávat od nich lístečky s čísly- kdo má menší součet vyhrává. Vyhrávají TUČNÝ WAFLE. Pokračujeme dál do další jeskyně.

Tentokrát je toho k prozkoumání daleko více. Skauti se pouští s baterkami do úzké chodbičky a za nimi chodí i ostatní. Když se všichni ve zdraví navrátíme z hlubin tajemné jeskyně =) , pokračujeme ve CVH( celovýkendové hře) každá skupina si musela opatřit klacek, na něj si sednout a dostat se na určité místo. Po vyrovnaném boji nakonec opět vítězí WAFLE.

Po cestě hrajeme další hry a úkoly na body. Na krátký odpočinek se zastavujeme v malé restauraci na břehu jezera, kde si každý dá něco na zub. Do konce cesty zbývají už jen 3 kilometry a tak se za 30 minut vydáváme opět na cestu. Na louce před zastávkou stojí kolotoče. Někteří rychle vytahují svoje peněženky a jdou se svézt. Za hodinu je tu autobus, který nás opět zavezl do Šlapanic.

V chatce na nás čeká Elza s výbornou večeří. Po večeři následuje poslední úkol z CVH – šifry

S přehledem vyhrávají DUŇÁCI.

Neděle

Ti co chtějí jít ráno do kostela vstávají o něco dříve a v 8 :50 opouštějí chatu. Zbytek má osobní volno, ve kterém si většina balí věci do krosny. Je vyhlášení hry. Stav je 4:3 pro TUČNÝ WAFLE ale, po dožadované poslední hře za 2 body nakonec vítězí DUŇÁCI!

Všichni společně uklízíme chatky i přilehlé okolí a ve14:00 odcházíme na autobus

Na nádraží opět nemáme času nazbyt a proto jedeme bez většího zdržení do Doubravníku.

Na nádraží nás čekají rodiče, kteří se už těší na příjezd svých dětí. Po pokřiku se všichni rozcházíme domů…..=)

Akce byla skvělá….!!!!

No , až na to počasí..!!!=)

Kečitka + Amazonka