ROZDÁVÁNÍ TRIKOLOR

17.11.2019 tento den jsme ze všech směrů slýchali o důležitém státním jubileu, čímž byla oslava 30 let svobody a demokracie. Jelikož tento den je spojován s dalším svátkem a to je 30 let svobodného skautingu po Sametové revoluci, tak jsme se zapojili i my doubravničtí skauti.

V odpoledních hodinách jsme se setkali v parku ve skautských krojích a začali rozdávat trikolory kolemjdoucím a účastníkům akce 30 let svobody a demokracie. Lidi zapalovali svíčky a po projevech jsme si zazpívali skautskou hymnu a paní Železná zazpívala píseň „Bývali čechové statní jonáci, bývali rekové muži jak květ“.

Poté jsme se vydali průvodem do sokolovny na představení „Včera, dnes a zítra aneb Felix Holzmann se vrací“. Naší akce se zúčastnili i herci z Prahy David Šír a Miroslav Rul, kteří toto představení hráli. I když neradi v tento den opouštěli Prahu, byli velice překvapeni, jak tato akce může být zdařilá i zde v Doubravníku.

Vojta J.