Mezi Vlky

V sobotu 11.-12. 11. ráno jsme se shromáždili na nádraží v Tišnově, odkud jsme měli odjet žlutým vlakem směrem do Doubravníku. Cesta probíhala víceméně v klidu, ale asi v půlce přišla paní průvodčí a vlčatům předala ruličku papír. Jednalo se o šifru. Kluci se společně vrhli na její vyluštění, ale protože se jim po cestě podařilo zjistit jen prvních pár slov, museli ji doluštit na nádraží v Doubravníku.

Po nějaké chvíli se jim to ale spojením sil a využitím talentu každého z nich podařilo. Podle šifry měla být nějaká nápověda schována pod lavičkou, načež se všichni rozeběhli nápovědu hledat a po chvíli už Štěpán běžel mávajíc mapou nad hlavou. Podle ní jsme se vydali na cestu, která končila u skautské klubovny. Neznámý motorkář nám přivezl klíče, díky kterým jsme se dostali na naši budoucí základnu. Po chvilce ubytovávání se a menších turnajích ve fotbálku vyšla vlčata na malý plácek za klubovnou, kde je už Ufo s Jonášem čekali s olympiádou. Kluci se proto rozdělili na tři stejně vyrovnané týmy a mohlo se začít. Olympiáda byla jedna velká opičí dráha plná těžkých úkolů, ale všem se podařilo jí projít v úžasně krátkém čase! Nakonec vyhrál tým Joker Killers a všichni se unaveni a zmoženi vydali na cestu zpátky na klubovnu.

Kolem jedné dostala vlčata dopis od Číla, že město je v ohrožení a že na ně útočí tygr Šerchán. Rychle se tedy vydali na cestu a sledováním Šerchánových stop brzo došli ke kapličce kde byl opravdu strašlivý tygr. Naštěstí byl ale přivázaný na řetězu k velkému stromu a tak mohli kluci společně zachránit spoustu vesničanů z jeho blízkosti. Záchrana se vydařila a my se mohli směle vrátit na večeři.

Po večeři, až byla venku tma a my svítili jen svíčkami se hrálo městečko Palermo. Několikrát vyhráli mafiáni a jindy zase městečko. Hru si ale všichni užili a do postele se nikomu nechtělo (těžko říct jestli kvůli chtíči hrát dál nebo ze strachu z mafiánů…)

Ráno jsme pak po snídani uspořádali velký turnaj ve stolním fotbálku, který se kvůli zájmu hrál dvakrát. Pak už ale bylo na čase se sbalit a vydat se na nádraží, odkud jsme vlakem kolem čtvrté vyjeli zpět do Tišnova.

Výpravu si kluci užili a myslím že ty, kteří nejeli by měla nalákat na další výpravy!

článek napsal: Ufo