Křížem Krážem alias výlet do Prahy

Víte co je to Křížem Krážem? Je to celorepubliková Skautská akce pořádaná českými drahami, při které máte za úkol projet ve vlaku co nejvíce kilometrů. Za zvýhodněné jízdné můžete tedy projet celou republiku za jeden den. Toho posledního jsme se zúčastnili i my – skauti ze střediska Tišnov-Květnice a využili slevy a udělali si výlet do hlavního města Prahy.

Brzy ráno jsme se setkali na nádraží a nastoupili do vlaku. Už při výběru kupé jsme narazili na dva další skautské oddíly. Hned když jsme si sedli jsme se pustili do hovoru a her a zábavně jsme tak přečkali tří a půl hodinovou cestu do Prahy. Po výstupu z vlaku jsme si koupili lístky na MHD a vyrazili na Vyšehrad. Za krátkou cestu jsme vystoupili na zastávce u Vyšehradu a vyšli se podívat na hřbitov nejznámějších osobností České republiky. Po nedlouhém hledání jsme objevili co jsme hledali. Hrob zakladatele Českého skautingu – A. B. Svojsíka.

Poté jsme opět nasedli na metro a vydali se na Václavské náměstí. Po krátkém rozchodu jsme se sešli u sochy svatého Václava a vyrazili k obchodnímu domu Palladium. Za chvíli už jsme obědvali v občerstveních a následoval opět krátký rozchod. V obchodech jsme si užili zase spoustu zábavy, ale pak jsme zjistili, že už bychom měli jet domů, ale to bylo jednohlasně zamítnuto. Zastavili jsme se ještě do největšího hračkářství v republice, kde si každý našel své. Po půlhodině zábavy jsme šli opět na náměstí, kde mezitím postavili stánky na svatováclavské hody.

Po dalším rozchodu jsme se setkali u stánku kde jsme si koupili a pomalovali cihlu, čímž jsme přispěli na dobrou věc. Potom následovala opět cesta do metra a na nádraží. Přestože jsme vlak malém nestihli, usedli jsme nakonec na měkká sedadla unavení a plni zážitků. Cestou zpátky už někteří z nás jeli se zavřenýma očima, ale i přesto jsme si užili spoustu zábavy. Na nádraží do Tišnova jsme dojeli po osmé. Následovalo krátké rozloučení a odchod domů. Celkem se nás účastnilo osm – pět Rangers a tři Roveři (pro neznalé- 5 holek a 3 kluci). Do Prahy i zpět jsme dojeli v plném počtu, a tak si troufám říct, že byla tato výprava úžasná a vydařená. Zbývá už jen dodat, že už se těším na příští rok, abychom to mohli zopakovat.

 

Napsal: Atom

   

Napsat komentář