Klub přátel skautingu

Klub přátel skautingu střediska Květnice Tišnov

Založen 10.10.2018

Je neformálním sdružením lidí, kteří se chtějí přihlásit k hodnotám skautingu a podporovat konkrétní jednotku Junáka

Členství v klubu

Mezi členy klubu přijímáme všechny lidi, kteří se chtějí přihlásit k hodnotám skautingu a podporovat konkrétní jednotku Junáka:

• dospělí členové Junáka
    • kteří z nejrůznějších důvodů opustili naše řady, ale přesto by rádi nadále vyjadřovali svou podporu skautským myšlenkám.
  • rodiče členů skautských oddílů
  • místní příznivci
  • přespolní sympatizanty

V klubu jsou vítáni všichni, kdo sdílejí touhu aktivně spoluutvářet naši budoucnost pomocí výchovy mládeže v duchu skautských ideálů.

Jak se stát členem?

Členem klubu se lze stát po vyplnění formuláře na webových stránkách: https://kvetnice.skauting.cz/prihlaska-do-klubu-pratel-skautingu/

Proč být v klubu?

• Líbí se mi idea skautingu
  • Chci podpořit úsilí střediska a oddílů o výchovu mladé generace formou skautské činnosti.
  • Chci vědět o činnosti střediska a oddílů.
  • Chci dostávat pravidelné informace a výroční zprávu skautského střediska.
  • Chci se účastnit některých akcí nebo i pomáhat s jejich přípravou a organizací.
  • Chci zůstat v kontaktu s partou přátel, které jsem u skautů poznal.
  • Chci, aby skautské oddíly v Tišnově existovaly a rozvíjely se i v dalších letech.
  • Chci přispět středisku finančně.
  • Chci přispět pomocnou rukou.

Co to stojí?

• Členství v klubu je zdarma.
  • Členové budou jednou ročně vyzváni k finančnímu příspěvku, který jej dobrovolný.

Kde se klub vzal a kdo je za ním?

• Klub vzniká z iniciativy střediskové rady.
  • Klub kmene dospělých Šneci je garantem jeho fungování.
  • Klub je neformálním sdružením, veškeré hospodaření je prováděno přes hospodaření střediska.

lenkasmardova@gmail.com

pravidla verze 1, aktualizace 10.10.2018