Happening u příležitosti výročí 17. listopadu

U příležitosti oslav Dne boje za svobodu a demokracii se ve čtvrtek 16. listopadu uskutečnil pietní akt u památníku obětem komunismu.  Poté se na náměstí konal happening Okamžiky svobody.  17 listopad je ve světě známý jako Den studenstva. V naší zemi se k tomuto datu vážou dvě významné události. V roce 1939 uzavření vysokých škol nacisty a v roce 1989 tímto dnem začala Sametová revoluce.

V podvečerních hodinách se obyvatelé Tišnova sešli u památníku obětem komunismu v parku u kostela. Při aktu bylo přečteno několik vzpomínek, občané položili k památníku věnce a svíčky a zazněla i česká hymna. Přítomni jsme byli i my skauti, nebo například organizace Sokol. Na pietní akt navazoval happening na náměstí. Celou akci hudebně doprovázel Sextet Báry Pavlišové. My skauti jsme pomáhali rozdávat svíčky, které byly skládané do tvaru srdce. Promluvilo několik pamětníků. Na závěr jsme do vzduchu vypustili lampiony štěstí v národních barvách.